Платформа пам'яті Меморіал спільно з «Укрзалізницею» започатковують традицію вшанування пам’яті загиблих захисників. На екранах вокзалів та в потягах «Інтерсіті» показуватимуть пам’ятні відео з історіями військових, які віддали життя у боротьбі з ворогом.
Залізничний вокзал у ХарковіФото: Платформа пам'яті Меморіал
Уперше пам’ятні відео показали в Івано-Франківську, Луцьку, Харкові, Дніпрі та Києві 1 березня. Це історії захисників, які були родом із цих регіонів. Їхню пам’ять вшановуватимуть саме у березні – у той місяць, коли вони загинули.
Це п’ять історій про:
-
Десантника Дмитра Рогожука з Київщини. Йому було 23 роки. Закінчив Академію адвокатури, був перекладачем. З 2020-го – у ЗСУ. Брав участь у міжнародних навчаннях, опановував нову зброю. Загинув 26 березня 2022-го біля Кам’янки на Харківщині.
-
Гранатометника Іллю Козуба. Він мав 22 роки. Родом із Харківщини. Любив рибалити, відпочивати. Був опорою для рідних. З 2020-го служив у ЗСУ. Загинув 26 березня 2022-го біля Рубіжного на Луганщині.
-
Старшого солдата Олексія Кравченка. Йому було 38, із Дніпропетровщини. Працював діджеєм. З 2014-го воював у гарячих точках Донеччини і Луганщини. У бій чоловік ішов з піснею. Загинув 9 березня 2022-го під Волновахою на Донеччині.
-
Водія кулеметного взводу Ігоря Модіна, йому було 27 років, родом із Волині. Працював водієм навантажувача. Любив рибалити. Разом із дружиною виховував доньку. Загинув 30 березня 2022-го від поранень, отриманих у бою на Миколаївщині.
-
Льотчика-винищувача Степана Тарабалку. Йому було 29 років, з Івано-Франківщини. З дитинства Степан мріяв про небо і тому став військовим льотчиком. Був одружений, виховував сина. Загинув 13 березня 2022-го у небі над Житомиром, прийнявши бій із переважаючими силами ворога.
Залізничний вокзал в Івано-ФранківськуФото: Платформа пам'яті Меморіал
З березня у потягах «Інтерсіті» вмикатимуть чотири пам’ятні відео про захисників. Щотижня історії змінюватимуться. Цього тижня покажуть відео про:
-
Ростислава Логвіненка, 22-річного навідника з Кіровоградщини. Він працював монтером на «Укрзалізниці». Займався легкою атлетикою. Любив слухати музику і співати. Загинув 29 березня 2023-го у боях на Луганщині.
-
Андрія Кравця, 30-річного гранатометника з Рівненщини. Він займався штукатурними роботами і будівництвом. У вільний час ходив на риболовлю. Любив дружину і сина. Загинув у бою 31 березня 2023-го на Донеччині.
-
Сергія Гондюка, 32-річного головного сержант роти з Черкащини. Він здобував освіту економіста у Польщі. Покинув навчання, коли розпочалася Революція Гідності. Брав участь в АТО. Загинув 25 березня 2022-го під Бахмутом.
-
Романа Шпитка, 24-річного командира мотопіхотної роти зі Львівщини. Він із відзнакою закінчив Національну академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. З 2019-го служив у 24 ОМБр. Романа згадують мудрим командиром, доброю і життєрадісною людиною. Загинув 12 березня 2022-го на Луганщині.
«Відео про українських захисників на вокзалах і в потягах – це продовження формування нової культури пам’яті, у фокусі якої – саме люди та їхні історії. Це ті жести пам’яті, які покликані підтримати рідних загиблих та спонукати нас, суспільство, не забувати про тих, кому завжди маємо бути вдячні», – зазначила співзасновниця Платформи пам'яті Меморіал Лера Лауда.
Меморіал планує розширювати локації для вшанування пам'яті загиблих у публічному просторі. Власники екранів, які хочуть долучитися до вшанування пам'яті разом з платформою Меморіал, можуть звернутися з листом на пошту організації: [email protected].