Питання, які часто ставлять Меморіалу

1.

Як додати історію загиблої людини?

Місія платформи пам’яті Меморіал – розповісти історію кожного і кожної, чиє життя відібрала Росія. Щоби люди не залишалися цифрами у статистиці. Для нас немає більш чи менш важливих історій – кожне життя цінне і ми хочемо зберегти пам’ять про всіх. 

Будемо вдячні вам за будь-яку допомогу у збереженні пам’яті.

Якщо у вашій родині загинула людина і ви готові поділитися її історією, заповніть, будь ласка, наші форми: для військових, для цивільних. Якщо знаєте тих, у кого загинули близькі, перешліть їм ці анкети. Якщо ви просто хочете допомогти – поширте ці анкети у своїх соцмережах із закликом до людей, які втратили близьких, поділитися історією.

 Також ви можете поділитися інформацією про загиблих, написавши нам у соцмережі: 

  • Сторінки з історіями загиблих військових:

https://www.facebook.com/memorialofheroes

https://www.instagram.com/memorial.of.heroes/

  • Сторінки з історіями загиблих цивільних

https://www.facebook.com/victims.of.russia

https://www.instagram.com/victims_of_russia/

Дякуємо вам за небайдужість до збереження пам’яті! 

2.

Форму заповнили. Коли вийде історія загиблої людини?

Від моменту подачі заявки до публікації може минути якийсь час. Ми не можемо сказати точний час публікації історії, адже отримуємо надзвичайно багато звернень. Та ми неодмінно опрацюємо й оприлюднимо історію кожного і кожної.

3.

Показ відео про захисників і захисниць на екранах ТЦ і залізничних вокзалах. Як додати Героя?

Відео з історіями захисників, створені командою Меморіалу, показують: 

ТРЦ «Gulliver» у Києві

ЦУМ Київ

ТРЦ «Оcean Plaza»

Кінотеатр «Планета Кіно»

Також їх демонструють на залізничних вокзалах, в поїздах «Інтерсіті».

Щоби залишити запит ддя демонстрації відео, напишіть нам

у соцмережі:

https://www.facebook.com/memorialofheroes/?locale=uk_UA

https://www.instagram.com/memorial.of.heroes/

Зазначте ім'я, прізвище захисника чи захисниці. Уточніть локацію для показу відео і ваш номер телефону. Якщо історії загиблого чи загиблої ще немає на Меморіалі, ми попросимо вас заповнити цю форму.

 

4.

Хочу допомагати Меморіалу на волонтерських засадах. Як це можна зробити?

Напишіть нам на пошту [email protected].Команда Меморіалу буде вдячна за кожну допомогу зі збором даних про загиблих людей, поширенням історій на закордонну аудиторію. Розкажіть, будь ласка, чим ви хотіли б допомагати Меморіалу. Ми обов'язково з вами зв'яжемося. 

5.

Як підтримати Меморіал?

З жовтня 2024 року для продовження роботи платформи та задля втілення нових ініціатив ми розпочали кампанію Донат на пам'ять. Кожен донат на пам'ять допомагає команді зберігати правду про ціну української свободи.

Підтримати проєкт можна на сторінці Донат на пам'ять.

6.

Як замовити у Меморіалу публікацію-вшанування до певної дати?

У рамках кампанії Донат на пам'ять команда Меморіалу пропонує додаткові можливості вшанування полеглих військових і цивільних:

▪️відео пам'яті для YouTube (до 7 хв); донат на пам'ять 5000 гривень

▪️відео пам'яті для соцмереж (до 2 хв) донат на пам'ять 2000 гривень

▪️сторінка пам'яті (мультимедійна історія на піддомені Меморіалу) донат на пам'ять від 20 000 гривень

▪️цитатник (10 карток зі спогадами близьких і побратимів) донат на пам'ять 1500 гривень

Усі матеріали ми передамо родині, а також за бажанням відео та дописи будуть розміщені на ресурсах Меморіалу. 

Щоб отримати публікацію-вшанування за донат на пам’ять до певної дати, пишіть нам завчасно:

098 379 2169 (Telegram, Viber)

Facebook Messenger або Instagram 

[email protected]
 

7.

Як стати автором/авторкою Меморіалу?

Редакція Меморіалу замовляє тексти в авторів та оплачує роботу для створення матеріалу. Проте не завжди ми можемо це зробити. Адже Меморіал – не комерційний проєкт. Якщо ви маєте історію і відчуваєте, що вона цінна та важлива, і хочете поділитися нею – ми з вдячністю розглянемо її опублікування без гонорару. І будемо мати вас, як автора чи авторку, на прикметі для того, аби замовляти тексти також на гонорарній основі.

Напишіть нам на пошту [email protected] і розкажіть більше про свій досвід і бажання писати історії для Меморіалу.

8.

Як команда Меморіалу перевіряє дані про загиблих?

Для перевірки інформації ми користуємося базами даних, консультуємося із фахівцями у питаннях моніторингу даних, пресофіцерами та іншими спеціалістами. Також уточнюємо інформацію у рідних чи близьких загиблих, звертаємося до колег, побратимів, друзів, сусідів. 
 

9.

Фільми Меморіалу. Як отримати дозвіл на показ?

Документальні фільми Меморіалу презентуємо вживу в різних містах України. Після цього виставляємо стрічки на YouTube-каналі Меморіалу та партнерів, на платформах Мегого та Київстар ТБ. Також вони виходять в ефірі 5 каналу та наших регіональних партнерів.

Щоб стати нашим партнером і показувати фільми Меморіалу, напишіть нам на пошту: [email protected].

10.

Чи можна організувати виставку спільно з Меморіалом?

Ми зацікавлені в тому, щоб якомога більше людей у всьому світі дізналися про війну в Україні й людей, чиї життя відібрала Росія. Якщо у вас є пропозиція організувати виставку про жертв війни, напишіть нам на пошту: [email protected]. Після обговорення деталей ми надамо всі потрібні для проведення заходу матеріали. 

Ось кілька виставок, які відбулися за підтримки Меморіалу:

Детальніше з матеріалами виставок можна ознайомитися тут:

11.

Кому належить Меморіал?

Платформа пам’яті Меморіал — це неурядова, некомерційна ініціатива, яку заснувала агенція медійного росту «Або». Ми розпочали роботу у березні 2022 року і відтоді щодня працюємо над тим, щоби розповідати історії про загиблих через війну, яку Росія розв’язала проти України, та формувати національну пам’ять України. 

12.

Ви розповідаєте лише про загиблих від 2022 року? А як же інші загиблі?

Ідея Меморіалу народилася у перші дні повномасштабної війни, коли ми зрозуміли – маємо тут і зараз починати робити щось, аби не загубити жодну історію людини, чиє життя відібрала Росія. 

Від 6 грудня 2024 року Меморіал почав розповідати також про загиблих до 2022 року. Наші ресурси обмежені й історії з'являтимуться поетапно. Утім ми докладемо всіх зусиль, аби розповісти кожну. 

 

13.

Чим ще, крім збору історій, займається Меморіал?

Меморіал збирає, верифікує та оприлюднює інформацію про цивільних жертв і військових загиблих. Не лише на нашій платформі, історії виходять на сайтах та у соцмережах усіх ключових ЗМІ України, а також більше 10-ти ОВА.

Меморіал працює над текстами великих форматів і спецпроєктами, які оприлюднює і на своїй платформі, і на сайтах українських і закордонних медіа. Таких текстів вийшло вже понад 200.

Ми співпрацюємо з правозахисниками для подальшого притягнення до відповідальності винних у злочинах. Ми входимо до міжнародної спільноти Casualty Recorders Network, передавали дані Human Rights Watch та Фонду Клуні.

Ми знімаємо та займаємося дистрибуцією документальних фільмів про загиблих. Спільно з партнерами готуємо виставки, акції офлайн в Україні і за кордоном. Наші матеріали вже бачили у понад 20 країнах світу.

Ми творимо нову культуру пам’яті і започатковуємо нові традиції вшанування загиблих, досліджуємо меморіальні практики світу та наші власні, аби в майбутньому сформувати міцний інститут пам’яті, що може стати опорою для нас і наступних поколінь.

14.

На яких умовах можна використовувати інформацію із сайту Меморіалу?

Для нас важливо зберегти пам’ять усіх, хто загинув через війну. Ми хочемо, щоб їхні історії знали якомога більше людей. Ми прагнемо співпрацювати з медіа та іншими організаціями задля збереження пам’яті і поширення історій про загиблих на якомога ширшу аудиторію. Для того, щоби опублікувати на своєму ресурсі історії, які готує Меморіал, напишіть, будь ласка, нам на пошту: [email protected].

Команда Меморіалу може поділитись із вами лонгрідами, які готує у пам’ять про загиблих. Для цього попросимо додати у текст дисклеймер, де вказати, що матеріал підготував Меморіал, і закликали читачів заповнювати анкети і ділитися історіями.

Якщо ви хочете публікувати некрологи Меморіалу – ми попросимо вас використовувати фото у нашому дизайні та відзначати наші сторінки у соцмережах. 

Меморіал відкритий до співпраці і цінує кожну ініціативу задля вшанування і збереження пам’яті.

15.

Чи співрацюєте ви з бізнесом?

Меморіал зацікавлений у співпраці з українським свідомим бізнесом, який, як і ми, вважає розбудову культури пам'яті важливою. Для співпраці пишіть нам: [email protected]