Платформа пам'яті Меморіал відкрила для загального огляду свій другий документальний фільм «Остін. Світ догори». Це документальна стрічка про загиблого військового, митця, активного учасника Революції Гідності. Побачити фільм можна на ютубі Меморіалу.
Кому присвячений «Остін. Світ догори»
Максим Остяк загинув на початку липня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів. Він був воїном до кінця і залишив по собі потужну культурну спадщину.
Максим народився і виріс у Полтаві. Обожнював подорожувати світом та вивчати іноземні культури. Довгий час жив у Києві. Був активним учасником Революції Гідності, де отримав поранення, пережив клінічну смерть. Після одужання відчув у собі потяг до співу, став солістом гурту «Reve tа Stogne».
Друзі, рідні, знайомі – всі, хто знав Максима Остяка, згадують його з усмішкою. Розповідають у фільмі неймовірні історії насиченого пригодами життя.
«Думаю, Остін саме так і уявляв спогади про себе у пам'яті близьких друзів і знайомих», – ділиться роздумами авторка фільму Інна Попович.
Інна Попович на презентації фільму про Остіна
Автори фільму
Фільм знятий восени 2022 року. 20 січня 2023 року відбулася офлайн презентація у Києві за участі знімальної команди та героїв фільму.
«Дуже прикро, що ця війна забирає у нашої країни так багато діячів. Людей, які не просто жили своїм життям, вони творили й активно боролися за наше краще й гідне майбутнє. Ми всі, присутні у залі, плакали та сміялися, подумки дуріли та співали, були на одній хвилі з Максимом. Пройняло усіх», –поділилася враженнями Ольга Савенок, завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності.
Перегляд фільму про Максима Остяка
Над фільмом працювали:
-
Журналістка Інна Попович;
-
Оператор-постановник Геннадій Сушко;
-
Редакторка, сценаристка Аліна Швидко;
-
Режисерка монтажу Олександра Кір'янова;
-
Моушин дизайнер Володимир Щерба.
Загалом Меморіал відзняв вже майже два десятка документальних фільмів про загиблих. У загальному доступі є також фільм Жити, коли забрали твій світ. Цей фільм також мали можливість до річниці повномасштабного вторгнення переглянути глядачі в Польщі та Новій Зеландії.
Перегляд першого фільму Меморіалу в Новій Зеландії
«Ціль платформи пам'яті Меморіал – зберегти пам'ять про кожну вбиту у війні людину. Документальні фільми – допомагають занурити аудиторію в атмосферу життя загиблого Героя. Тому для нас цей формат, попри складність роботи з ним, дуже цінний. Ми прагнемо зберігати пам'ять про людей, а не фіксувати цифри статистики», – пояснює шеф-редакторка проєкту Анастасія Абрамець.