На Контрактовій площі у Києві відкрили виставку «Герої наших вулиць».
У Києві відкрили виставку «Герої наших вулиць»
Вона присвячена пам’яті захисників російсько-української війни, на честь яких названі або перейменовані вулиці в українських містах.
Тут ви побачите історії Романа Ратушного, Олександра Оксанченка, Дмитра Коцюбайла, Юрія Руфа, Олега Куцина, Сергія Миронова, Макса Левіна, Павла Лі, Юлії Здановської, братів Котенків, Олександра Махова та інших.
Організатори виставки – ГО «Історична платформа» за підтримки Українського культурного фонду. Партнерами стали Український інститут національної пам’яті та Платформа пам’яті Меморіал. Наша команда підготувала текстові історії для героїв, які можна буде прочитати за QR-кодами на виставці та табличках проєкту Стріткод.
Історія Дмитра Коцюбайла
«Це наші герої. Хтось з них був актором, як Павло Лі, хтось математикинею, як Юлія Здановська, хтось був громадським активістом, як Роман Ратушний та Олег Куцин. Хтось був військовим, як Дмитро Коцюбайло. Для нас вони стали героями наших вулиць. В пам’ять про них ми започаткували цю виставку і хочемо зробити цю традицію вшанування через назви вулиць більш видимою, щоб це ставало частиною нашого життя», – сказала Інна Крупник, голова ГО «Історична платформа».
Історія Юлії Здановської
«Питання найменування вулиць іменами учасників війни – це досить складне питання, яке викликає дискусії. Де варто це робити? Де можна? Чи вистачить вулиць? Це застаріла практика чи ні? Але є частина постатей, про яких в суспільстві існує консенсус, внесок яких є визначальним. Консенсус є щодо того, що історії людей, які допомагають нашій спільноті бути сильними і зберегти ідентичність, потрібно розповідати. Це мають бути зрозумілі, доступні, цікаві речі, які допомагають нам відкрити цих людей, не робити їх забронзовілими та відчуженими. Це приклад якісної роботи, якою хочеться ділитися», – зазначив Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.
Історія Олександра Махова
«Цей спільний проєкт був для нас важливим, бо наші цінності тут збігаються: персоніфікація історій, перетворення цифр статистики загиблих на імена. Важливий запит на справедливість, який ми тут теж бачимо, це те, що в одній виставці представлені і історії полеглих військових, і історії загиблих цивільних. Але у цього проєкту попереду дуже багато роботи і історій героїв, які ще треба розказати», – підкреслила Гаяне Авакян, співзасновниця Платформи пам’яті Меморіал.
Історія Павла Лі
«Ми живемо в країні героїв. І це добре, що вони у нас не безіменні, ми пам’ятаємо кожного. Ми з Романом познайомилися у 2019 році, коли почалася боротьба за Протасів Яр. Він зміг об’єднати дуже багато людей, завжди був неймовірним комунікатором, який знаходив з усіма спільну мову. Він – це не тільки про боротьбу, а й об’єднання громади. І ми пишаємося, що наші люди живуть на вулиці Романа Ратушного. Це неймовірна гордість, ми тішимося і дуже вдячні», – сказала Юлія Бартле, голова ГО «Захистимо Протасів Яр», заснованої героєм Романом Ратушним.