Платформа пам'яті Меморіал створила фотопроєкт про загиблих дітей. Ідея виставки зародилася з пропозиції Юлії Швидкої до платформи пам'яті Меморіал організувати спільну акцію до річниці повномасштабного вторгнення у польському місті Кельце. Пізніше в ході підготовки матеріалів до організації аналогічної акції в Новій Зеландії долучилася Ольга Вязенко та в Ізраїлі Катерина Трушик. Спільними зусиллями вдалося донести до світу біль, який переживає український народ під час війни.
«Втрачене дитинство» – це серія з понад 20 колажів з фотографіями та розповідями про загиблих через війну дітей. Ці діти різного віку: від ненароджених до майже дорослих, вони мешкали у різних куточках України, мріяли про різне майбутнє. Об'єднує їх одне і дуже страшне – вони ніколи не стануть дорослими, їхнє життя відібрали росіяни… Їхні трагічні історії уособлюють сотні загиблих через війну дітей по всій країні.
На колажах зображені кольорові, усміхнені фото дітей та розповідь про їхнє життя і загибель. Ці історії написані так, наче діти розповідають про себе самі. Авторки Меморіалу Наталія Куліді та Марія Морозова писали тексти спільно з рідними загиблих дітей, аби передати особистість, мрії та таланти кожного з них.
Фотопроєкт і те, як Меморіал розповідав в Україні та закордоном про загиблих дітей – у нашому спецпроєкті.