На початку повномасштабної війни Німеччина засудила російську військову агресію в Україні, але канцлер Олаф Шольц продовжував спілкуватися з очільником Кремля. Німецький уряд спочатку критикували за недостатню підтримку нашої держави. Та згодом Олаф Шольц і Соціал-демократична партія, яка складає більшість у німецькому уряді, змінили риторику й почали виступати за військову та гуманітарну допомогу Україні. 

Зараз Німеччина є п'ятою у списку країн-найбільших постачальників зброї Україні. Вони передали броньовані машини, системи протиповітряної оборони, артилерійські установки, боєприпаси, дрони, автотранспортні засоби, гвинтівки. Також Німеччина регулярно надавала гуманітарну допомогу українцям. Загалом за 22 місяці війни німці допомогли на 19,58 млрд доларів. Це – 0, 27% від власного ВВП країни. 

Канцлер Німеччини Олаф Шольц приїздив до Києва з офіційним візитом 16 червня 2022 року. Президент України Володимир Зеленський мав поїздку до Німеччини 14 травня 2023 року. 

За даними німецьких правоохоронців, десятки німецьких громадян, пов'язаних з екстремістськими рухами, вирішили долучитися до війни в Україні. З них щонайменше 27 воюють на російському боці, 12 – на українському. Станом на 30 листопада 2023 року відомо про 4 загиблих німців, які захищали України.