Роман народився в Запоріжжі. Навчався в гімназії №45. Після 9 класу вступив до ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник». 2019-го став студентом Національного університету «Запорізька політехніка». У 19 років підписав контракт з Окремим загоном спеціального призначення НГУ «Азов». Служив помічником гранатометника 3-го відділення 2-го взводу оперативного призначення 1-ої роти оперативного призначення 1-го батальйону.
«Ромі дуже подобалася військова служба і статут «Азову». Але про те ніколи нічого не розказував. Говорив, то моя робота. Коли почалося повномасштабне вторгнення, дзвонив рідко, частіше слав смс. 2 березня о 13-й годині написав: «Я вас люблю». І все. 11 березня нам повідомили, що загинув. Ми ще надіялися, що то помилка, думали, може в полоні. Поки серед звільнених не знайшли його побратима. Він розповів: «Того дня Рома і ще двоє хлопців пішли на завдання. І загинули, бо окупантів було дуже багато. Я сам доніс його до машини. Їх повезли десь на «Азовсталь». Вибачався, що їхня підтримка запізнилися на 8 хвилин. У серпні ми отримали результат ДНК на співпадіння», – розповіла мати Тетяна Рихлова.
Роман був добрим, чуйним і люблячим сином. Займався спортом. Завжди заступався за друзів. Грав на гітарі, захоплювався риболовлею.
«Йому подобався Маріуполь. Мав там кохану дівчину, хотів познайомити нас у квітні і невдовзі одружитися. За тиждень до повномасштабного вторгнення в інстаграмі написав: «Я втратив багато псевдо друзів і псевдо братів і багато інших непотрібних мені людей, але на противагу цьому здобув справжніх друзів, справжнє кохання і розуміння хто я та чого я хочу від свого життя. Висновок такий, інколи треба ризикувати і кардинально змінювати щось у своєму житті для того, щоб знайти своє щастя». А в іншому пості під своїм військовим фото написав: «Прогнали ката, проженемо і царя. Не розумієш про що я? – читай Кобзаря», – додала Тетяна Рихлова.
Поховали захисника 13 вересня 2022 року на кладовищі Святого Миколая поблизу Запоріжжя.
У Романа залишилися батьки та молодший брат.
***
Платформа пам'яті «Меморіал» вшановує пам'ять про героїв спільно із проєктом «Серце Азовсталі», який підтримує захисників та захисниць Маріуполя та їхні родини. Разом ми створюємо серію історій про тих, хто ціною власного життя боронив Маріуполь.