Юрій народився в місті Бережани Тернопільської області. Ріс у Львові. Закінчив там ліцей №93. Потім навчався в Національному лісотехнічному університеті України за фахом «Технологія деревообробки». Здобув диплом інженера-технолога. У 2008 році став кандидатом технічних наук. У рідному університеті обіймав посаду доцента кафедри технологій лісопиляння, столярних і дерев'яних будівельних виробів. 

Писав вірші з 14 років, взявши псевдонім Юрій Руф. Видав 10 поетичних збірок. Став засновником літературно-просвітницького проєкту «Дух нації», що здобув популярність у правому націоналістичному середовищі. Протягом багатьох років був сценаристом і ведучим фестивалю «Холодний Яр». Під брендом «Ґwear» випускав український концептуальний одяг.  Вів здоровий спосіб життя. Брав участь в антиалкогольних кампаніях. 

«Юра дуже багато всього встигав. Вночі, коли я прокидалася, а його не було поруч, зразу дивишся – ага, в кабінеті світло світиться, значить, він щось робить, щось придумує. Щось вигадував постійно», –  розповіла дружина Ірина 

Хоч військового досвіду в Юрія не було, він ще у 2015 році хотів іти воювати, але тоді дружина була вагітна меншою донькою, і це його стримало. Та під час повномасштабного вторгнення Руф не зміг сидіти, склавши руки. 24 лютого 2022-го вступив до лав 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.  Обіймав посаду стрільця. Захищав Луганщину. Був там до останнього подиху. 

«Загинув Юрій Руф. В боях за Україну. Як воїн. Він був поетом, який оспівував українські звитяги. Він сам став частиною української звитяги», – написав друг Антон Петрівський.

Посмертно Юрій Руф нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 

Захисника поховали у Львові на Личаківському цвинтарі. 

В Юрій залишилися дружина та дві доньки.