Євгеній народився у Миколаєві. Навчався в школі № 20, потім у Морському ліцеї №5 і школі №35. Був учасником Революції Гідності, виходив на акції протесту спочатку в Миколаєві, а потім і в столиці.
У 2015 році Євгеній долучився до лав «Азова». Брав участь у Павлопіль-Широкинській наступальній операції. Із 24 лютого 2022 року перебував у складі розвідувальної групи «Азова» у Маріуполі.
«Для сина захищати Батьківщину було сенсом життя, – розповіла мати Оксана Єщенко. – Загинув Женя у ближньому бою під час штурму однієї з позицій. Разом із Костянтином Беліменком, який мав позивний Іслам.
Син із дитинства був активним, лагідним, доброзичливим. Любив бешкетувати. Із 5 років займався кіокушинкай карате, був чемпіоном Європи. Займався акробатикою та кікбоксингом. Читав багато книжок про військову справу. Ходив у гори, був футбольним фанатом. Поза службою займався кросфітом і бігом.
Нам був опорою та підтримкою. Кохав свою дружину Юлечку. Обожнював донечку Олександру, яка є його копією. Женя – це моя любов, моя гордість, мій герой».
За віддану служу Євгенія нагородили медалями «Захисник Маріуполя», «Операція об’єднаних сил», «Сектор – М – АТО», «За оборону Маріуполя» та відзнакою «Широкинська операція». Уже посмертно воїна відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
У Миколаєві вулицю Андреєва-Палагнюка перейменували на честь Євгенія Єщенка.
Прах захисника родина розвіяла над Карпатами, які він обожнював.
У Євгенія залишилися мати, дружина, донька та бабуся.
***
Платформа пам'яті «Меморіал» вшановує пам'ять про героїв спільно із проєктом «Серце Азовсталі», який підтримує захисників та захисниць Маріуполя та їхні родини. Разом ми створюємо серію історій про тих, хто ціною власного життя боронив Маріуполь.